KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16901061

nr 1690 1061

Marta Runemark

(f. 1969), Sverige

Skulptur, Signerad, daterad 2014, Blandteknik, bevingad häst i rustning, på sockel. Höjd: 51 (sockeln. Höjd: 100)

Kondition: skadad

Marta Runemark, svensk konstnär född 1969.

Utrop:

15.000 kr

Såld:

10.000 kr

måndag 31 mars 2025
kl 18:41:37

31/3 18:30:13 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 31 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Marta Runemark

Läs mer om Marta Runemark